Dr Witczak: Nie pozwólmy, aby kurz wojenny przykrył pandemiczną zbrodnię na Polakach

fot. YouTube / Ordo Medicus

Niewspółmierny do zagrożenia epidemiologicznego paraliż ochrony zdrowia przyczynił się do ponad 150 tys. nadmiarowych zgonów w Polsce. Zasługuje to na takie samo potępienie, jak agresja Putina na Ukrainę. Nie pozwólmy, aby kurz wojenny przykrył pandemiczną zbrodnię na Polakach – napisał w mediach społecznościowych dr Piotr Witczak, biolog medyczny, autor 15 publikacji naukowych w dziedzinie biologii/immunologii komórkowej.

Wpis wywołał falę komentarzy

Jednym z komentujących jest Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

– To brak szczepień przyczynił się w znacznej mierze do nadmiarowych zgonów. Dezinformacja jaką pan uprawia od początku pandemii ma w tym swój udział – napisał Cessak.

Brak szczepień przyczynił się w znacznej mierze do nadmiarowych zgonów? 

Jak wynika z danych Eurostatu, w grudnia 2021 roku Polska osiągnęła najwyższą nadmiarową śmiertelność spośród państw UE.  Znacznie lepiej na tym tle wypadła Rumunia, która ma niski wskaźnik zaszczepienia populacji (ok. 42 populacji przyjęło dwie dawki preparatu na COVID-19). W grudniu Rumunia znalazła się w czołówce państw, z najmniejszą liczbą nadmiarowych zgonów.

Jak to wytłumaczyć?

 

źródło: Eurostat, Twitter