Dr Zbigniew Martyka krytykował obostrzenia. Odpowie przed sądem lekarskim

fot. TEMI screen YouTube

Dr Zbigniew Martyka został wezwany jako obwiniony przez sąd lekarski. Rozprawa odbędzie się 19 grudnia w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. 

Chcą ukarać lekarza za to, że w czasie koronawirusa krytykował rządowe obostrzenia, które jak się okazało, były destrukcyjne i przyniosły więcej szkód, niż pożytku. Według sądu lekarskiego dr Zbigniew Martyka miał publikować treści niezgodne z aktualną wiedzą medyczną.

Lekarzowi zarzuca się między innymi, że publicznie: 

kwestionował skuteczność noszenia maseczek w przeciwdziałaniu COVID-19;
zwracał uwagę, że COVID-19 stanowi marginalne zagrożenie dla młodych osób i prawie żadne dla osób zdrowych;

stwierdził, że szczepienie dzieci poniżej 12 roku życia stwarza dużo większe zagrożenie niż zakażenie Sars-Cov-2;
kwestionował zasadność zachowywania dystansu społecznego;
mówił, że podjęcie programu szczepień przeciwko COVID-19 to eksperyment medyczny na niespotykaną skalę.

– Zarzuty są wręcz absurdalne, nie mają oparcia w faktach oraz w medycynie opartej na dowodach  – mówi Dr Zbigniew Martyka, który jest ordynatorem Oddziału Zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dr Zbigniew Martyka jest doktorem nauk medycznych. Ma dwie specjalizacje – jest specjalistą chorób wewnętrznych oraz specjalistą chorób zakaźnych. Od ponad 30 lat pracuj na oddziale zakaźnym w szpitali w Dąbrowie Tarnowskiej, a od roku 2000 jest jego szefem.

Skompromitowany lekarz został biegłym? 

„Aby ocenić moje wypowiedzi, Okręgowa Rada Lekarska powołała biegłego. Został nim ustanowiony dr Paweł Grzesiowski. Immunolog, pediatra. Przypomnę jedynie, że dr Paweł Grzesiowski, trzykrotnie zaszczepiony, gdy jego dziecko zachorowało, chodził po swoim własnym domu w maseczce – i takich rad udzielał innym. Jeszcze w styczniu 2022 roku straszył, że omikron będzie produkował ogromną liczbę hospitalizacji, a umrze 30 tysięcy chorych. Jak dobrze wiemy, okazało się to oczywiście nieprawdą” – mówi lekarz.

Rozprawa odbędzie się 19 grudnia 2022 roku o godzinie 11:00 w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie przy ul. Krupniczej 11a.  

 

 

 

źródło: zbigniew.martyka.eu