Dramatyczne sceny na basenie w Sosnowcu. Prezydent opublikował nagranie

fot. screen Arkadiusz Chęciński/Facebook

Chwile grozy na basenie w Sosnowcu. Prezydent Arkadiusz Chęciński opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać topiące się dziecko.

„Z perspektywy zwykłego obserwatora różnica między wygłupami w wodzie czy zabawą a walką o życie może być niezauważalna. Nie zawsze opiekunowie potrafią zauważyć tonące dziecko, bo ono zwykle nie krzyczy, ginie w ciszy i nawet osoby będące w pobliżu mogą nie zauważyć, że coś złego się dzieje” – tak zaczyna swój wpis samorządowiec.

Na opublikowanym nagraniu widzimy dziecko w różowym czepku, które wchodzi po schodach do wody. Nagle robi się głębiej i wtedy maluch zaczyna się szamotać w wodzie. Dosłownie obok stoi starsza kobieta, która nic widzi. Na szczęście w porę zareagowała ratowniczka.

Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele osób krytykuje rodziców. Do tych wpisów odniósł się prezydent Sosnowca.

„Niektórzy w komentarzach zamiast skupić się na postawie ratowniczek lub zastanowić się nad ideą akcji ,,Misie i dzieci toną po cichu” wylali fale krytyki na opiekunów dziecka. „Gdzie byli?!” – grzmią. Szanowni Państwo. Każdy kto jest rodzicem, wie jak ważne jest czuwanie nad bezpieczeństwem swojego dziecka. I robi to każdego dnia. 24 godziny na dobę. Dzieci rozsadza energia i jednocześnie uczą się świata. W każdym momencie mogą sobie zrobić krzywdę. Nawet pod najczulszym okiem opiekuna” – napisał Chęciński.

 

 

źródło: Arkadiusz Chęciński/Facebook
Oprac. Redakcja