Duchowny z Tarnowskich Gór przeciwko segregacji ze względu na szczepienie

fot. Nowe Narodzenie | screen YouTube

Bez żadnego bólu zdecyduje się omijać szerokim łukiem każde wydarzenie, w którym organizatorzy swoim zachowaniem i swoimi decyzjami przyczynią się do segregacji Polaków na zaszczepionych i niezaszczepionych – napisał w mediach społecznościowych pastor Kurylas. 

 

Pastor Barłomiej Szymon Kurylas skomentował ostatnie doniesienia, że na imprezach masowych ma obowiązywać segregacja sanitarna.

„Szanowni organizatorzy koncertów, imprez, zlotów etc. Szanowni właściciele kin, teatrów, muzeów etc. Z bólem serca wytrzymałem 1.5 roku durnych przepisów i idiotycznych obostrzeń” – zaczyna swój wpis pastor tarnogórskiego Kościoła Chrześcijańskiego Nowe Narodzenie.

Duchowny jest przeciwny segregacji sanitarnej 

„Jednak bez żadnego bólu zdecyduje się omijać szerokim łukiem każde wydarzenie w którym organizatorzy swoim zachowaniem i swoimi decyzjami przyczynią się do segregacji Polaków na zaszczepionych i niezaszczepionych” – dodaje.

„Prawda jest taka – zrobią z nami to, na co pozwolimy. Nie pozwólmy na historie, która może mieć tragiczny finał. Nie sprzedajmy się” – zaapelował na koniec.