DW 908 z Tarnowskich Gór do Kalet będzie dziś wyłączona przez godzinę

fot. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków | Facebook

W środę kierowcy muszą przygotować się na duże utrudnienia w ruchu. Będą zamknięte niektóre drogi m.in. w powiecie tarnogórskim, lublinieckim i myszkowskim.  

W środę, 29 czerwca na terenie województwa śląskiego odbywa się Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Pierwszy etap wyruszy dzisiaj z Żor do Katowic. Następnie po południu odbędzie się drugi etap z Tarnowskich Gór do Sosnowca.

Duże utrudnienia w ruchu 

  • Tarnowskie Góry – utrudnienia między godziną 17:00 a 18:00. Zostaną wyłączone ulice: Krakowska, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Powstańców Śląskich, Opolska, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów, Gliwicka (od Legionów do Rynku), Rynek, Pokoju, Częstochowska.

  • Następnie kolarze pojadą DW 908 przez Miasteczko Śląskie i Kalety.

  • Na terenie powiatu lublinieckiego zawodnicy będą między 17:30 a 18:05. Peleton wjedzie do Sośnicy DW 908 z kierunku Miasteczka Śląskiego. Następnie kolarze pojadą w kierunku Woźnik drogą numer 789 i po przejechaniu przez miejscowość Woźniki kierować się będą w stronę powiatu myszkowskiego.

  • Przejazd przez powiat myszkowski zaplanowano na godz. 18:10 – 18:55. Trasa rozpocznie się w Gniazdowie (droga W-789), następnie przez Koziegłowy, Koziegłówki, Mysłów, Koclin, Pińczyce, Pustkowie Lgockie i w Myszkowie ulicą Szpitalną do obwodnicy Myszkowa (droga W-791) w kierunku Zawiercia.

  • Podane wyżej odcinki tras, nie są jedynymi, na których wystąpią dzisiaj utrudnienia.

Materiał promocyjny
źródło: Policja