Dwa kluby w Katowicach zapowiedziały ponowne otwarcie. „Nakaz zamknięcia nas nie dotyczy”

pixabay.com

Dwa kluby z ulicy Mariackiej w Katowicach zapowiedziały, że się otwierają. Przed epidemią Mariacka była jedną z bardziej znanych ulic na imprezowej mapie województwa śląskiego. Kluby tam zawsze były wypełnione po brzegi. 

Przez rządowe restrykcje branża gastronomiczna i rozrywkowa przechodzi bardzo trudne chwile, dla wielu zakończą się zapewne bankructwem.

Dwa katowickie lokale Galimatjas i Klubowa zapowiedziały, że od wtorku 22 grudnia będą otwarte. Powód?

– Rządowa tarcza pomocowa nie jest wystarczająca na przetrwanie – czytamy w komunikatach.

 

„Otwieramy się. Zapraszamy po przerwie od 22.12.202 od godz.16:00. W związku z tym, że nie prowadzimy wg rządu działalności objętej tarczą, rozumiemy, że nakaz zamknięcia nas nie dotyczy. Zapraszamy, będzie Nam miło Was ponownie gościć po przerwie” – informuje w mediach społecznościowych Galimatjas.

Internauci zareagowali bardzo pozytywnie na takie zapowiedzi. Poniżej kilka komentarzy. 

Powodzenia. Nikt was nie może zamknąć i straszyć, bo nie ma takiego prawa. 

Oby poszło więcej innych klubów, pubów, restauracji i całej gospodarki w takim właśnie kierunku! Brawo

Nie dajcie się. 

Nie wiemy czy kluby faktycznie zostaną otwarte.

Kilka dni temu katowicka Pomarańcza zapowiedziała, że w noc sylwestrową zorganizuje naukę tańca. Jak się później okazało, była to celowa prowokacja, która miała zwrócić uwagę na trudną sytuacje przedsiębiorców z branży rozrywkowej.

Faktem jednak jest, że są środowiska, która nawołują do buntu przedsiębiorców, aby ci się otwierali, ponieważ rządowe obostrzenia doprowadzą do wykończenia wielu firm. 

„Post oczywiście miał charakter prowokacyjny. Jego rolą było zwrócenie uwagi na trudną sytuację wielu przedsiębiorstw branży rozrywkowej” – informuje katowicka dyskoteka. To już 285 dni. Tyle minęło od ostatniego otwarcia klubów 8.03.2020 a ile ich jeszcze przed nami? Absurdy i brak ogólnorozumianej logiki w wielu decyzjach dobija będące już u skraju wytrzymałości firmy” – czytamy w komunikacie Klubu Pomarańcza.

ZOBACZ: Klub Pomarańcza zaprasza w Sylwestra na „nocny kurs tańca”. W sieci zawrzało

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: Galimatjas/Facebook, Klubowa/Facebook