Dwa złote medale na mistrzostwach Polski dla tarnogórzan

Materiał prasowy

Kolejne sukcesy sportowców z Tarnowskich Gór. Agata Niewdana oraz Radosław Dębicki zdobyli złote medale podczas zawodów mistrzostw Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym i wyciskaniu leżąc, które odbyły się w Warszawie.

• Agata Niewdana zajęła pierwsze miejsce w kategorii weteranek oraz mistrzostwo Polski w kategorii wagowej do 69 kg, podnosząc imponujące 60 kg.

• Radosław Dębicki również zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii juniorów do 23 lat. Młody mistrz wycisnął aż 112,5 kg, pozostawiając rywali daleko w tyle; kolejny wynik był aż o 12,5 kg niższy.

To nie pierwszy sukces Dębickiego. Podczas ostatnich zawodów w trójboju siłowym, Radek pobił aż 3 rekordy Polski, podnosząc ciężar równy dziewięciokrotności swojej wagi. Tarnogórzanin jest też wielokrotnym medalistom mistrzostw śląska.

źródło: Materiał prasowy