0,1% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat przyjęło dwie dawki

Rodzice nie chcą szczepić najmłodszych dzieci preparatem na koronawirusa. Znany statystyk z Politechniki Rzeszowskiej opublikował dane, które nie pozostawiają złudzeń. 

Jak wylicza dr Marek Sobolewski, łącznie wykonano blisko 5300 szczepień w grupie wiekowej od 6 miesięcy do 4 lat. Jedną dawkę otrzymały 3284 osoby, a dwie dawki nieco ponad 2000. 

„W pełni zaszczepiono 0,1% dzieci w wieku 0,5 – 4 lata. Najwięcej szczepień w woj. mazowieckim. Na Podkarpaciu 2. dawkami zaszczepiono 6 dzieci” – wylicza dr Sobolewski. 

„Skoro zaszczepiono 0,1% wszystkich dzieci, to znaczy, że nawet najtwardsi i najbardziej zagorzali covidianie nie wierzą w skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek mRNA u najmłodszych” – skomentował dane znany kardiolog Paweł Basiukiewicz.

Wygląda na to, że wiele szczepionek będzie musiało zostać zutylizowanych. Niestety minister zdrowia Adam Niedzielski niezbyt dba o pieniądze publiczne, takie wnioski można wyciągnąć, patrząc na ogromne zamówienia preparatów na najpopularniejszego wirusa.

Pół miliona dawek 

W grudniu 2022 roku ministerstwo zdrowia wystawiło ok. 1,9 mln e-skierowań na szczepienie dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat preparatem na COVID-19. Do Polski trafiło ponad pół miliona dawek preparatów.

„Ja bym chciał tylko, żebyście państwo na łamach swoich gazet, stacji telewizyjnych, stacji radiowych, podkreślali skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, szczególnie w odniesieniu do dzieci. Ponieważ już widzę w mediach społecznościowych falę hejtu, która wylewa się z każdej strony, że kogokolwiek próbujemy, do czegokolwiek zmusić. Szczepienia przeciw COVID-19 są jednymi z najbezpieczniejszych szczepień, z jakimi mamy do czynienia” – apelował do mediów rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

źródło: Twitter/Marek Sobolewski