Dworczyk opublikował grafikę z Matką Boską. „Profanacja symboli religijnych”

fot. gov.pl, Twitter.com

Duże kontrowersje wywołał wpis szefa KPRM Michała Dworczyka, który na swoim profilu Twitter opublikował grafikę z Matką Boską.

Święta dla katolików postać trzyma w rękach ciężką broń i ubrana jest w szaty niebiesko-żółte, a na ręku ma biało-czerwone barwy. Symbolizować ma to barwy Ukrainy i Polski. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski twierdzi, że doszło do profanacji symboli religijnych.

„Kolejna profanacja symboli religijnych. Tym razem w wydaniu nie lewicowych agitatorów, a ministra Michała Dworczyka od premiera Mateusza Morawieckiego, który idzie w ślady towarzysza Che Guevary” – napisał na Twitterze Isakowicz-Zaleski.

Grafika jest szeroko komentowana

„Podobnie nieakceptowalne jak lewicowe grafiki marksistów spod znaku teologii wyzwolenia, z Chrystusem z karabinem. Mamy wystarczająco wiele objawień by wiedzieć jak przedstawiać wizerunek Królowej Polski. Nie tak! Matka Boska to nie jest materiał do memów” – napisał Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji.

Czy doszło do profanacji?

Całkiem niedawno wielu polityków „dobrej zmiany” mówiło o skandalu, gdy na okładce magazynu „Wysokie Obcasy” pojawił się wizerunek Matki Bożej w maseczce z piorunem i czarnym parasolem w ręku.

Zapewne wielu Polaków pamięta również awanturę o „tęczową” Matkę Boską. Wtedy również wielu polityków PiS mówiło o skandalu i profanacji.

źródło: Twitter