Dyskoteka w Zawadzkiem. Po interwencji sanepidu skandowano: „Jadą świry jadą”

Zdjęcie ilustracyjne ELEVATE z Pexels

Kolejny klub muzyczny otworzył się mimo obostrzeń. Policja szacuje, że w klubie przebywało 300 osób. 

„Interwencja sanepidu i policji w klubie Muzyczna Wyspa – Zawadzkie” – napisał w sobotę Michał Wojciechowski, jeden z liderów „Strajku Przedsiębiorców”.

Po interwencji służb uczestnicy imprezy skandowali „Je**ć PiS”, „Jadą, świry jadą”.

Poniżej nagranie z interwencji.

 

„W dniu 23.01.2021r. o godz. 20:30 w m. Zawadzkie odnotowano otwarcie klubu o nazwie „Wyspa”, wbrew obowiązującym do 31 stycznia 2021 roku zakazom. Czynności na miejsca wykonywali policjanci z Komisariatu Policji w Zawadzkiem wraz z przedstawicielem sanepidu. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze w wydarzeniu brało udział 300 osób. Uczestnicy imprezy zostali wylegitymowani przez funkcjonariuszy Policji” – powiedziała nam sierż. Marta Białek z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich

„Sanepid zadecyduje o konsekwencjach za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów prawa, ponadto dalsze czynności w przedmiotowej sprawie będą prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich” – informuje policja.

Akcja #otwieraMY każdego dnia rośnie w siłę.

W sieci można znaleźć interaktywną mapę „wolnego biznesu”. Znajdziemy na niej miejsca, które oficjalnie otworzyły się mimo obostrzeń.

Wiele restauracji zaprasza do lokalu klientów, którzy zostają na chwilę zatrudnieni jako testerzy potraw. Niektóre kluby muzyczne organizują spotkanie partii „strajk przedsiębiorców”.

newsmap.pl/mapshare