Dzielnicowy z Osady Jana ustanowił nowy rekord Polski w wyciskaniu sztangi!

fot. Policja Tarnowskie Góry

Dzielnicowy z Osady Jana może pochwalić się kolejnym tytułem mistrzowskim.  Aspirant sztabowy Ryszard Preg po raz drugi zdobył tytuł mistrza Polski w wyciskaniu wielokrotnym sztangi ważącej 100 kg. Policjant z Tarnowskich Gór nie miał sobie równych. Ustanowił nowy rekord kraju. 

W miniony weekend w Centrum Sportowym Spartan we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu wielokrotnym sztangi. W mistrzostwach wziął udział dzielnicowy z Tarnowskich Gór.

 

– Policjant rywalizował z uczestnikami z całej Polski. W swojej kategorii wagowej +80 kilogramów okazał się najsilniejszy. W czasie 5 minut, 40 razy wycisnął 100-kilogramową sztangę, z chwilowym zatrzymaniem jej u góry. Ten wynik dał mu już po raz drugi mistrzostwo Polski. Jednocześnie policjant ustanowił nowy rekord Polski, który wcześniej wynosił 37 powtórzeń – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Podczas tych samych zawodów dzielnicowy wziął udział w konkurencji wyciskania wielokrotnego z wyborem obciążenia. W tych zawodach aspirant w ciągu 5 minut wycisnął sztangę o wadze 42,5 kilograma aż 187 razy, plasując się na drugim miejscu na podium.

 

źródło/foto: KPP Tarnowskie Góry