Dzielnicowy z Tarnowskich Gór w czasie wolnym zatrzymał 70-letniego włamywacza

fot. KPP Tarnowskie Góry

Dzielnicowy z Tarnowskich Gór w czasie wolnym od służby zatrzymał  70-letniego włamywacza, który ukradł elektronarzędzia warte blisko 7 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w dzielnicy Bobrowniki Śląskie.- O włamaniu poinformował policjantów zgłaszający, któremu ktoś z pomieszczenia piwnicznego ukradł elektronarzędzia. Niespełna miesiąc później sprawca przyniósł skradzione przedmioty pod swoje pomieszczenie piwniczne w bloku, w którym mieszkał. O tym fakcie dowiedział się pokrzywdzony, który wiedząc, że dzielnicowy Adam Bugajski jest w pobliżu, poinformował go o tym – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji

Dzielnicowy na wolnym zainteresował się sprawą. Po rozmowie z seniorem nakłonił go, aby oddał wszystko, co zabrał. Okazało się, że 70-latek ukrył przedmioty w różnych miejscach. Dzięki pozyskanym informacjom mł. asp. Bugajski poszedł w te miejsca i odzyskał większość skradzionego sprzętu.

Wartość przedmiotów oszacowano na 7 tys. zł. Na miejsce przyjechał patrol policji, który zatrzymał 70-letniego tarnogórzanina. Mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem.

fot. KPP Tarnowskie Góry
źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja