Dziennikarz TVP Info: Szczepienia nie chronią nas przed zachorowaniem. „Ależ się pozmieniało”

Resort zdrowia apeluje o szczepienia, dlatego, że wprawdzie nie chronią nas przed zachorowaniem, ale pomagają łatwiej przejść chorobę – powiedział dziennikarz na antenie TVP Info. Program miał zostać wyemitowany w czwartek 25 listopada. 

„Szczepienia nie chronią przed zachorowaniem? Ależ się pozmieniało” – napisał jeden z użytkowników Twittera, który udostępnił fragment wypowiedzi.

Wypowiedź skomentowało dr Paweł Basiukiewicz.

„Dobra komunikacja. Ważne także, żeby nie pokazywać ciągle pacjentów w stanie krytycznym – pacjenci z przebiegiem „przeziębieniowym” mają wysoki lęk przed śmiercią przez to ciągłe straszenie. I zostają z tym sami” – napisał dr Basiukiewicz.

Zmiana narracji w obozie władzy? 

– Na pewno wiemy w tej chwili, że restrykcje są mało skutecznym środkiem ograniczenia wzrostu pandemii. Wprowadzenie tych restrykcji wtedy i tak spowodowało, że hospitalizacji było więcej niż jest teraz – powiedział w czwartek rano minister zdrowia Adam Niedzielski, który był gościem radia RMF-FM.

Wielu komentatorów zwraca uwagę, że szef resortu zdrowia przyznał się do błędnej strategii. W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej niektórzy dziennikarze i politycy opozycji naciskają na rząd, aby wprowadzić w Polsce pewne ograniczenia dla niezaszczepionych. Mimo nacisków jak dotąd można zaobserwować pewną zmianę narracji.

„Czy istnieje satysfakcja z tego, że od kilkunastu miesięcy, na podstawie danych ze świata – pisałem, że lockdown nie działa? Nie. Czy jest uznanie, iż obecnie – mimo ataków ze wszystkich stron – pan Adam Niedzielski to przyznał i nie kontynuuje? Tak” – skomentował słowa ministra zdrowia znany mecenas Piotr Schramm.