Dziuk otrzymała nagrodę „Kreatorki Zdrowia 2023”. Popierała segregację sanitarną

fot. Sejm RP

Posłanka PiS Barbara Dziuk, która popierała fatalne w skutkach obostrzenia pandemiczne, otrzymała w ostatnich dniach nagrodę „Kreatorki Zdrowia 2023”. 

8 marca w Warszawie odbył się Kongres Zdrowia Kobiet.  Posłanka reprezentująca ziemię tarnogórską i gliwicką otrzymała nagrodę Kreatorki Zdrowia 2023. Barbara Dziuk była również jedną z prelegentek. W wydarzeniu wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Popierała obostrzenia 

Posłanka Barbara Dziuk jest promotorką szczepionki przeciw COVID-19. Popierała wszystkie antynaukowe obostrzenia pandemiczne, które przyniosły więcej szkód niż pożytku. Ten aspekt jednak nie jest brany pod uwagę, ponieważ parlamentarzystka została wyróżniona.

Barbara Dziuk chciała sprawdzać kody QR, chciała segregacji sanitarnej 

– Jest to bardzo potrzebna ustawa dla pracodawców. Chciałam podziękować posłowi Hocowi i prezydium komisji za ustawę – mówiła w 2021 roku posłanka Barbara Dziuk podczas komisji zdrowia.

16 grudnia 2021 roku podczas sejmowej Komisji Zdrowia odbyło się pierwsze czytanie projektu, który dotyczyło weryfikacji przez pracodawcę statusu zaszczepienia pracownika. Pod projektem podpisała się m.in. posłanka Barbara Dziuk.

Wypowiedź posłanki 

źródło: Sejm RP, Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek