Ekspedientka z Tarnowskich Gór ma problem. Młode dziewczyny piły alkohol w okolicy dworca

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali ekspedientkę, która sprzedała alkohol nieletnim.  Młode dziewczyny piły piwo w pobliżu dworca autobusowego. 

„Wczoraj z dzielnicowymi skontaktowali się strażnicy miejscy, którzy przekazali policjantom 15-latkę i jej dwie 16-letnie koleżanki. Nastolatki w pobliżu dworca autobusowego piły piwo, lecz nie chciały powiedzieć strażnikom skąd wzięły alkohol” – informuje policja.

 

Zatrzymano ekspedientkę

Policjanci ustalili, że alkohol sprzedała dziewczynom 67-latka, która jest ekspedientką w jednym z tarnogórskich sklepów.

„Mundurowi zatrzymali tarnogórzankę, która swoim zachowaniem naraziła się na odpowiedzialność karną i odpowie przed sądem” – czytamy w komunikacie.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości przewiduje dwie sankcje w przypadku złamania zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Jedna z nich, to sankcja administracyjnoprawna, polegająca na cofnięciu zezwolenia na sprzedaż alkoholu na drodze administracyjnej. Druga jest uruchamiana na podstawie przepisów karnych i dotyczy orzeczenia kary za popełnione przestępstwo, tzn. sprzedaż alkoholu nieletnim.

Niepełnoletnia młodzież musi się liczyć ze sprawą w sądzie rodzinnym i nieletnich. Rozpijanie, dostarczanie alkoholu, ułatwianie lub nakłanianie do picia to przestępstwo, za które dorosłym grozi nawet do 2 lat więzienia.

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry