Eksplozja w fabryce dynamitu w Krupskim Młynie. „Poszukujemy dwóch naszych kolegów”

Przed godziną 18:00 na terenie fabryki w Krupskim Młynie doszło do niekontrolowanej detonacji.  Na miejscu zdarzenia trwa akcja służb ratunkowych. Dwie osoby są poszukiwane. 

– Na terenie zakładu produkcyjnego spółki Nitroerg w Krupskim Młynie doszło do detonacji w jednym z budynków produkcyjnych, w budynku związanym z produkcją materiałów wybuchowych. Obecnie trwa akcja poszukiwawcza, poszukujemy dwóch naszych kolegów, którzy po tym zdarzeniu nie zjawili się w miejscu zbiórki – powiedział portalowi tarnogorski.info Krzysztof Maciejczyk, rzecznik prasowy spółki Nitroerg.

– Na miejscu pracują służby, straż pożarna, policja, prokuratura. Spółka jest otwarta na współpracę z tymi służbami, ale jednocześnie zarząd Nitroergu powołał własną komisję składającą się z ekspertów z zakresu chemii i materiałów wybuchowych, technologów, jak również osób, które profesjonalnie zajmują się bezpieczeństwem pracy. Zadaniem tej komisji będzie wyjaśnienie przyczyn i przebiegu tego zdarzenia – dodaje Maciejczyk.

Rzecznik prasowy przekazał nam, że nie ma zagrożenia dla lokalnej społeczności, która zamieszkuje okolice zakładu.

„Zatrzęsło całym sklepem” 

„Byłam w tym czasie w pracy. Razem z koleżanką byłyśmy w szoku, bo zatrzęsło całym sklepem. Nie wiedziałyśmy co się dzieje. Później zobaczyłyśmy dym” – komentuje jedna z internautek.

Zdjęcia