Elegancka łazienka, jak stworzyć taki klimat?

Materiał partnera

Eleganckie aranżacje doskonale sprawdzają się w nowoczesnych domach. Wielu z nas marzy o eleganckim pokoju dziennym, gabinecie czy właśnie łazience, w której chcemy móc relaksować się, jak w we własnym, prywatnym SPA. Nie łatwo jest jednak stworzyć pokój kąpielowy w takim stylu. Przeczytaj, co sprawdzi się w eleganckim klimacie, a czego lepiej unikać!

Jak wyposażyć elegancką łazienkę?

Elegancka to synonim dla schludna, minimalistyczna, ale też wysokiej jakości. Oznacza to, że takiej łazience nie ma miejsca na przepych, kicz i tanie materiały. Jeśli decydujemy się na elegancką łazienkę, nie możemy stawiać więc na półśrodki. W zależności od wymiarów pomieszczenia, możemy wstawić do niego kabinę prysznicową lub wannę wolnostojącą. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są dzisiaj prysznice typu walk-in. Wystarczy obudować je szkłem, aby stworzyć niezwykle wygodny, ale też efektowny prysznic. Z kolei wanna wolnostojąca lepiej sprawdzi się w dużym pokoju kąpielowym. Można zlokalizować ją nawet na środku pomieszczenia, choć wiele osób woli dostawić ją do ściany, aby na półkach przechowywać niezbędne w trakcie kąpieli kosmetyki. Poza takim podstawowym wyposażeniem, elegancka łazienka powinna zostać umeblowana również w:
  1. szafkę z umywalką,
  2. szafkę na ręczniki, szlafroki, kosmetyki,
  3. szafkę z lustrem lub samo lustro.
Ponieważ na efekt elegancji wpływa możliwość łatwego utrzymania porządku we wnętrzu, meble do przechowywania są bardzo istotne. Najlepiej kupować je w zestawie, pod kolor pozostałych elementów. A jaka paleta barw sprawdzi się w eleganckiej łazience?
Materiał partnera

Jakie kolory wybrać do eleganckiej łazienki?

Najlepszy kolor do eleganckiej łazienki to oczywiście biel, która kojarzy się z czystością i świeżością, ale wbrew pozorom jest też bardzo praktyczna w pokoju kąpielowym – nie widać na niej osadów z twardej wody i mydła. Biel w łazience to oczywiście wanna i umywalka, ale także kafelki. Najbardziej pożądane, choć nie najtańsze, wykończenie białej eleganckiej łazienki to wykończenie z białego marmuru. Biel wnętrza warto uzupełnić złotą armaturą, która nada całości szczypty luksusu. Po uwagę można wziąć jeszcze dwie opcje:

Czarna elegancka łazienka

Wiele osób marzy o eleganckiej czarnej łazience ze złotymi akcentami. Takie rozwiązanie jest bardzo efektowne, ale niestety również kłopotliwe, gdyż bardzo trudno jest utrzymać w czystości czarną powierzchnię, na której stale lądują osady z mydła. Niemniej jednak, jeśli regularne sprzątanie nie stanowi problemu, można wziąć taką opcję pod uwagę, o ile metraż pokoju kąpielowego nie jest na to zbyt mały.

Szara elegancka łazienka

Szarości we wnętrzach nie wychodzą z mody, a jest to kolor, który świetnie łączy się i z bielą, i z czernią, dlatego może stanowić ciekawą alternatywę dla mniejszych łazienek. Szare kafelki będą podstawą takiej aranżacji, jednak aby finalny efekt nie wiał nudą, warto ożywić szarość pozytywnymi akcentami kolorystycznymi (z umiarem!).

Elegancka łazienka w drewnie

Taką wersję eleganckiej łazienki warto wyszczególnić z uwagi na jej szczególny klimat. Drewno łączy w sobie elegancję i ciepło. Sprawia, że wnętrze staje się naturalnie przytulne, a jednocześnie nie ma „swojskiego” charakteru. Drewniane meble w łazience można bez obaw połączyć zarówno z białymi, jak i czarnymi lub szarymi kafelkami, a efekt zawsze będzie satysfakcjonujący.
Materiał partnera

Oświetlenie eleganckiej łazienki

Urządzając elegancką łazienkę, nie wolno zapominać o istotnej roli oświetlenia, które będzie odbijało się od lustra i gładkich płytek. Na podwieszanym suficie dobrze sprawdzą się oprawy LED, natomiast przy umywalce warto zdecydować się na designerskie lampy wiszące lub kinkiety. Dodatkowe dekoracje okażą się zbędne – można pokusić się co najwyżej o donicę z zieloną rośliną, która nada aranżacji świeżość.

Materiał partnera