Elon Musk sfinalizował przejęcie Twittera

fot. Elon Musk screen Twitter

Elon Musk sfinalizował przejęcie Twittera. „Ptak jest uwolniony” – napisał. Musk zapłacił za popularną platformę 44 mld dolarów. Nowy właściciel podjął już pierwsze decyzje. Zostali zwolnieni czołowi pracownicy. Miliarder będzie wspierał dziennikarstwo obywatelskie? 

Jak donoszą media, Elon Musk zwolnił już kilku dyrektorów Twittera. Jedną ze zwolnionych osób ma być człowiek odpowiedzialny za zablokowanie konta Donalda Trumpa. Ekscentryczny miliarder zapowiada, że będzie więcej wolności słowa. To z kolei może przełożyć się na inne platformy, które czując konkurencję, nie będą tak często cenzurować. 

„Wspaniałą rzeczą w Twitterze jest to, jak wspiera dziennikarstwo obywatelskie – ludzie są w stanie rozpowszechniać wiadomości bez uprzedzeń establishmentu” – napisał Musk w środę.

„A czy uważasz dziennikarstwo obywatelskie za wiadomości lokalne? Czy byłeś w redakcjach i widziałeś codzienne czynności, aby wypowiadać się na temat stronniczości wiadomości?” – zapytała jedna z internautek.

„Zdecydowanie bliżej dziennikarstwa obywatelskiego – lokalne organizacje informacyjne są niedoceniane i powinny zyskać znacznie większe znaczenie na Twitterze” – odpowiedział ekscentryczny miliarder.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie jest znany ze swojego poczucia humoru. Do siedziby Twittera przyszedł z umywalką.

źródło: Twitter/ElonMusk, Media
Oprac. Łukasz Dudek