Elon Musk: Prawdopodobieństwo, że Starlink stanie się celem ataku jest wysokie

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

– Ważne ostrzeżenie: Starlink to jedyny nierosyjski system łączności, który nadal działa w niektórych częściach Ukrainy, dlatego prawdopodobieństwo, że stanie się celem ataku jest wysokie. Prosimy o ostrożne korzystanie – napisał w czwartek w mediach społecznościowych miliarder Elon Musk. 

Musk wspiera Ukrainę „kosmicznym internetem”

Na Ukrainie można korzystać z internetu Elona Muska. Zaczęło się to od rozmowy na Twitterze. 26 lutego Mychajło Fiodorow, minister cyfrowej transformacji Ukrainy, na swoim profilu napisał, że „w trakcie kiedy kolonizujesz Marsa, Rosja próbuje okupować Ukrainę. Kiedy twoje rakiety wracają z kosmosu, rosyjskie rakiety atakują naszych cywili.”

Polityk wezwał miliardera do pomocy. Musk na wezwanie zareagował i po pewnym czasie odpisał, że system Starlink jest już dostępne na Ukrainie.

„W związku z rosyjskimi atakami na naszą infrastrukturę, potrzebujemy generatorów, aby utrzymać Starlinks i usługi ratujące życie online – pomysły?” – napisał Fedorov w środę drugiego marca.

Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź Muska. 

„Aktualizacja oprogramowania w celu zmniejszenia szczytowego poboru mocy, dzięki czemu Starlink może być zasilany z gniazdka zapalniczki samochodowej. Włączenie funkcji roamingu w telefonie komórkowym, dzięki czemu antena z matrycą fazowaną może utrzymywać sygnał podczas jazdy samochodem” – odpisał Elon Musk następnego dnia.

źródło: Twitter