„Emerytka z Tarnowskich Gór” wpłaciła pieniądze na drony bojowe dla Ukrainy

Dron Warmate fot. Youtube/WB Group

Chcemy bardzo podziękować pani „Emerytce z Tarnowskich Gór” za przyłączenie się do zbiórki na polskie drony bojowe dla Ukrainy – napisał w mediach społecznościowych jeden z organizatorów nietypowej zbiórki. 

Po zaognieniu konfliktu na Ukrainie w sieci organizowane są zbiórki na różnego rodzaju cele. Jedną z najpopularniejszych zbiórek była zrzutka na turecki bezzałogowiec bojowy Bayraktar. Po wielkim sukcesie zbiórki i zebraniu blisko 25 mln zł społecznicy postanowili zorganizować kolejną akcję. Tym razem zbierane były pieniądze na polskie drony bojowe Warmate.

Organizatorzy zbiórki zapewniają, że wszystkie zebrane środki zostaną w Polsce i zostaną przeznaczone na polskie drony kamikaze. Docelowo planowano uzbierać 4 mln zł, jedna już wiemy, że nie uda się uzbierać tak dużej kwoty. Aktualnie na liczniku jest blisko 1,5 mln zł.

Swoją cegiełkę do zbiórki dorzuciła „Emerytka z Tarnowskich Gór”

screen Facebook

 

Polski dron Warmate może unosić się nad ziemią nawet 50 minut i ma zasięg do 12 km. Maszyna bojowa może przenosić głowicę kumulacyjną, odłamkowo-burzącą i treningową. Producent (Grupa WB) oferuje również głowicę termobaryczną i rozpoznawczą.

Zobaczcie prezentacje 

 

źródło: pomagam.pl, tarnogorski
Oprac. Redakcja