EURO 2021. Hiszpanie mają bać się Lewandowskiego. Dzisiaj chwila prawdy!

Dzisiejszy mecz reprezentacji Polski na EURO 2020 będzie spotkaniem „o wszystko”. Jeśli biało-czerwoni marzą o wyjściu z grupy, to nie mogą dzisiaj przegrać z Hiszpanią.  Po bardzo słabym pierwszym meczy ze Słowacją wielu kibiców straciło wiarę, a hiszpańskie media piszą, że ich drużyna ma obawiać się Roberta Lewandowskiego.

Czy obawy mogą być uzasadnione? Mam ku temu wątpliwości. Nie oglądam wszystkich meczów, jednak jak mnie pamięć nie myli, nasz napastnik nie gra najlepiej w reprezentacji. Tak utytułowany zawodnik jakim jest Lewandowski w swoim dorobku piłkarskim nie może się pochwalić sukcesem w reprezentacji. Lata lecą, karier się skończy, a myśl o braku sukcesu w reprezentacji może pozostać w głowie na wiele lata.

 

– Jesteśmy przekonani, że możemy wygrać w Hiszpanii. 25 zawodników, którzy udadzą się do Sewilli i cały sztab głęboko wierzy, że jesteśmy w stanie pokonać gospodarzy. I z takim przekonaniem pojedziemy na mecz – mówił na konferencji prasowej Jan Bednarek, obrońca reprezentacji Polski.