Europoseł alarmuje. „Jutro w PE głosowanie za przymusową wymianą kotłów gazowych”

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Jutro w Parlamencie Europejskim głosowanie na przymusową wymianą kotłów gazowych i innych na pompy ciepła! Gaz już zły, bo nie ma Nord Stream. Teraz ekologiczne są pompy – napisał w poniedziałek na Twitterze europoseł Patryk Jaki. 

Europoseł Solidarnej Polski alarmuje, że planowane zmiany odczują najbiedniejsi. Patryk Jaki wylicza, że Polacy zamontowali już ponad milion pieców, które do teraz były promowane jako ekologiczne.

„Przez ostatnie lata, wszystkim wmawialiście, że trzeba stawiać na gaz i będzie taniej, ekologicznej i bezpieczniej. I co? Jest mniej ekologicznie, drożej i mniej bezpiecznie. I dalej zamiast wyciągać wnioski, pokazujecie tą swoją ideologiczną butę. Od 2027 roku wszyscy w Unii Europejskiej mają płacić podatek ETS od budynków, czyli sztuczny, ideologiczny podatek. Wzrosną koszty zakupu mieszkań i ich utrzymanie. I za waszą ideologiczną hucpę zapłacą najbiedniejsi, których nie stać na super nowoczesne nieruchomości” – mówił europoseł podczas posiedzenia w PE.

Milion pieców 

„Do tego dziś chcecie zakazać kotłów zużywających paliwa kopalne dla nowych domów do 2028 roku, a potem dla wszystkich. W tym pieców gazowych, które dopiero co nakazywaliście montować jako ekologiczne, bo był Nord Stream i Niemcy na tym dużo zarabiali. Polacy zamontowali już ponad milion pieców i teraz mają się przestawić na pompy ciepła, bo wam akurat przestał lecieć gaz w Nord Streamie” – dodał.

Dalej europoseł „SP” zauważa, że koszt montażu pompy ciepła jest większy, niż roczne zarobki większości Polaków.

„Do tego klimat u nas jest inny i zapłacimy dużo więcej niż wy, plus oczywiście koszty biurokracji, tych certyfikatów. To jest szaleństwo” – oznajmia na koniec.

źródło: Patryk Jaki/Twitter
Oprac. Łukasz Dudek