Fundacja Rzecznik Praw Rodziców przeciwko szczepieniu dzieci na COVID-19

Zdjęcie ilustracyjne

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców przeciwko szczepieniu dzieci na COVID-19. W internecie opublikowano oświadczenie. 

„Narażanie zdrowia najmłodszych w imię potencjalnej i niepewnej ochrony starszego pokolenia jest sprzeczne z naturą, zdrowym rozsądkiem i etyką. To starsze pokolenie powinno chronić młodsze, tak jak było zawsze w historii” – pisze fundacja w swoim oświadczeniu.

Autorzy zauważają, że w „świetle wiedzy, którą zdobyliśmy przez ponad rok zmagań z epidemią COVID-19, wirus nie stanowi zagrożenia dla dzieci”.

„Ponadto należy założyć, że istotny odsetek dzieci i nastolatków ma już odporność na COVID-19” – dodają.

III faza badań klinicznych nie jest ukończona 

„Podnosi się kwestię zwiększonej częstotliwości występowania po szczepieniu zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia w populacji osób młodych. Ta kwestia wymaga wyjaśnienia, przede wszystkim ukończenia III fazy badań klinicznych i opublikowania wyników w recenzowanym czasopiśmie. Zgłaszalność niepożądanych odczynów poszczepiennych w Stanach Zjednoczonych to mniej niż jeden na sto przypadków. W Polsce prawdopodobnie są zgłaszane jeszcze rzadziej. Zapalenie mięśnia sercowego może przebiegać subklinicznie i pozostać niezauważone do momentu rozwinięcia poważnych powikłań. Kalkulacja koszty-korzyść szczepienia dzieci na COVID-19 jest wobec tego nieznana”  – argumentuje fundacja.

„Długotrwałe efekty nie są znane” 

„Zaszczepienie dzieci preparatami, których długotrwałe efekty nie są znane a dopuszczenie do obiegu jedynie warunkowe, uważamy za sprzeczne z logiką i niemoralne. Wobec wątpliwych korzyści dla dzieci oraz możliwych zagrożeń, nie znajduje uzasadnienia działanie Pełnomocnika Rządu do spraw szczepień, który wraz z Ministrem Edukacji i Nauki zapowiedział szczepienie w szkołach od września coraz młodszych dzieci” – czytamy.

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców żąda zaprzestania szczepień dzieci prze rząd i nawołuje do porzucenia „nachalnej propagandy szczepienia dzieci niesprawdzonymi preparatami nowego typu, które nie zostały ostatecznie zatwierdzone nawet w stosunku do dorosłych”.

Autorzy oświadczenia wyrażają swój niepokój, ponieważ w Polska jest jednym z czterech państw, w którym prowadzone jest eksperymentalne badanie III fazy niemowlaków od szóstego miesiąca życia.

„Zdrowie dzieci nie jest i nie było zagrożone przez epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2. Badania kliniczne w tym zakresie u dzieci i narażanie niemowlaków na nieznane dziś ryzyko jest naganne i budzi sprzeciw” – tymi słowami kończą opublikowane na stronie rzecznikrodzicow.pl oświadczenie.

 

Pod oświadczeniem podpisali się Tomasz i Karolina Elbanowscy, Fundacja Rzecznik Praw Rodziców, zaś treść była konsultowana z lek. Pawłem Basiukiewiczem, lek. Magdaleną Drąg oraz dr. n. med. Piotrem Witczakiem.

 

 

źródło: rzecznikrodzicow.pl