Gdańsk: Impreza na ponad 200 osób. Właściciel dyskoteki tłumaczył, że to „trening tańca”

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

W jednym z nocnych klubów w Gdańsku zorganizowano „Specjalny Świąteczny Trening” z udziałem ponad 200 osób. Policja interweniowała dwa razy. 

– Policjanci na miejscu interwencji zastali kilkanaście osób oraz przedstawiciela lokalu, który powiedział funkcjonariuszom, że w lokalu prowadzony jest trening tańca przygotowujący uczestników do zawodów, które mają odbyć się w lipcu przyszłego roku – informuje policja.

 

Jak twierdzą funkcjonariusze, w lokalu przy stoliku siedziały osoby, które piły różne napoje, w tym alkoholowe.

Policjanci chcieli ukarać właściciela mandatem karnym jednak ten skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia.

– Kolejna interwencja w tym miejscu miała miejsce chwilę po północy, według będących tam policjantów, w lokalu przebywało jednocześnie ponad 200 osób. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do prokuratury z wnioskiem o rozważenie wszczęcie śledztwa – czytamy na stronie KMP w Gdańsku.

„28 grudnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku, po analizie zebranych materiałów  i przeprowadzonym postępowaniu,  nałożył karę w wysokości 30 tys. na osobę odpowiedzialną za organizację w jednym z nocnych klubów imprezy „Specjalny Świąteczny Trening” z udziałem 213 osób” – poinformował we wtorek Główny Inspektorat Sanitarny.

Do sprawy odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski. 

 

źródło: Policja, GIS