Jarosław Szymczyk w TVP: Chciałem po prostu przestawić jeden z prezentów

fot. TVP Info, Twitter/Policja

Szef polskiej policji gen. insp. Jarosław Szymczyk był w poniedziałek gościem telewizji TVP. Funkcjonariusz opowiadał o eksplozji w komendzie. 

„W pomieszczeniu byłem sam, przyjechałem do pracy jak zawsze po godzinie 7:30 i przygotowywałem się do swoich zadań, zupełnie sam. Poszedłem na zaplecze, gdzie pozostawił mój kierowca właśnie otrzymane na terenie Ukrainy w czasie wizyty prezenty. Tam były między innymi dwie – według tak jak powiedziałem zapewnień darczyńców – a był to zarówno komendant główny ukraińskiej policji, jak i wiceszef tej państwowej służby Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych – dwie puste, bezpieczne, tuby po jednorazowych granatnikach” – mówił Jarosław Szymczyk w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info.

„To miały być prezenty symbolizujące tak jak powiedziałem wcześniej, opór narodu ukraińskiego” – oznajmił

„Zapewniano mnie, że prezent jest bezpieczny i nie stanowi żadnego zagrożenia i można spokojnie go przewozić przez granicę, ponieważ de facto posiada wartość wyłącznie złomową” – dodaje.

„Chciałem po prostu przestawić jeden z nich. Postawiłem go pionowo i w tym momencie doszło do potężnej eksplozji. Jeden z elementów, który eksplodował uderzył w sufit, a drugi w podłogę” – twierdzi komendant Szymczyk.

Przypomnijmy, że w środę, 14 grudnia w godzinach porannych w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem komendanta głównego policji doszło do wybuchu. Eksplodował „jeden z prezentów, które komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie” – poinformowało MSWiA.

„W wyniku eksplozji komendant doznał lekkich obrażeń i od wczoraj przebywa na obserwacji w szpitalu. Lekkich obrażeń nie wymagających hospitalizacji doznał też pracownik cywilny Komendy Głównej Policji. Strona polska zwróciła się do strony ukraińskiej o złożenie stosownych wyjaśnień. Sprawą od początku zajmuje się prokuratura i odpowiednie służby” – przekazało w komunikacie ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.

Wiele osób domaga się dymisji szefa polskiej policji. Spekulacje zostały dzisiaj ucięte 

– Wykluczam dymisję komendanta głównego policji generała Jarosława Szymczyka – przekazał w poniedziałek na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński.

źródło: TVP, media społecznościowe, MSWiA
Oprac. Redakcja