Jarosław Gowin do dymisji. Morawiecki zwrócił się z wnioskiem do prezydenta Dudy

fot. gov.pl

Czy to koniec Zjednoczonej Prawicy? Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina.

– Decyzja PiS oznacza faktyczny koniec Zjednoczonej Prawicy – poinformował Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej po jego dymisji ze stanowiska wicepremier

Gowin przekazał, że „od jutra Porozumienie rozpoczyna działalność, która w jak najlepszy sposób będzie realizować interesy Polski”.

 

Poszło o „Nowy Ład” 

– PiS podjęło decyzję o faktycznym zakończeniu projektu Zjednoczonej Prawicy. Po 7 latach współpracy, po 6 latach współrządzenia zostaliśmy wypchnięci z koalicji rządowej ze względu na wierność wartościom Zjednoczonej Prawicy. Zapowiadaliśmy, że Zjednoczona Prawica nie będzie podnosić podatków. Tymczasem przedstawiony niedawno przez premiera Morawieckiego projekt podatkowy oznacza drastyczną podwyżkę podatków nie tylko dla przedsiębiorców, ale dla wszystkich ludzi przedsiębiorczych, dla klasy średniej, dla inżynierów, menadżerów przemysłu, wolnych zawodów, lekarzy, pielęgniarek – mówił Jarosław Gowin.

 

źródło: 300polityka.pl