Gowin się wygadał. Nowe ograniczenia po Sylwestrze. Rząd zakaże wychodzenia z domu?

fot. policja

W styczniu 2021 roku czekają nas ograniczenia w przemieszczaniu się.

„(…) chcemy rzeczywiście ten okres pierwszych dwóch tygodni stycznia, ogłosić takim okresem zaprzestania podróży, zaprzestania kontaktów” – powiedział w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 30 listopada wicepremier zdradził, że na początku 2021 roku są planowane nowe obostrzenia.

„Można wywnioskować, że jest to zaplanowana reakcja na spodziewany wzrost zachorować wywołany świątecznymi wojażami oraz odreagowywaniem całego 2020 roku podczas zabaw sylwestrowych” – wskazuje Radio Zet.

W styczniu czekają nas nowe nakazy?

„Zasadnicze stanowisko rządu jest takie, że w trosce o zdrowie i życie Polaków także w trosce o to, żeby po okresie nasilenia kontaktów, do którego dojdzie w czasie świąt, nie być zmuszonym do ponownego zamykania gospodarki” – mówił wicepremier Jarosław Gowin.

„W trosce o to wszystko chcemy rzeczywiście ten okres pierwszych dwóch tygodni stycznia, ogłosić takim okresem zaprzestania podróży, zaprzestania kontaktów. To nie będzie rozwiązanie formalne, to nie będzie nakaz. To będą pewne zachęty, pewne obostrzenia, przede wszystkim to będzie apel do odpowiedzialności i poczucia solidarności każdego z nas” – dodał.

Nagranie z konferencji poniżej.

źródło: Radio Zet