Spora grupa islamskich imigrantów zatrzymana na Śląsku

Nielegalni imigranci fot. Straż Graniczna

W piątek w nocy (7 sierpnia) funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kierowcę ciężarówki oraz 34 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski.

Do zatrzymania doszło w miejscowości Kobiór (powiat pszczyński). Cudzoziemcy podróżujący w naczepie ciężarówki nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Deklarowali, że pochodzą z Syrii, Iraku, Iranu oraz Turcji.

 

„Trwają czynności zmierzające do potwierdzenia ich obywatelstwa oraz danych osobowych. Kierowca ciężarówki, który został zatrzymany, to obywatel Turcji. Wszyscy cudzoziemcy, wśród których były kobiety i dzieci, zostali przebadani przez lekarza. Czują się dobrze i nie wymagają hospitalizacji. Funkcjonariusze Straży Granicznej zapewnili wszystkim migrantom żywność oraz wodę. Obecnie wobec wszystkich zatrzymanych prowadzone są czynności służbowe” – czytamy na stronie Straży Granicznej.

Czeka nas nowy kryzys migracyjny?

Jesteśmy na początku kryzysu gospodarczego, a za tym idzie również kryzys migracyjny.  Mieszkańcy biedniejszych, islamskich państw, będą jeszcze bardziej biedni. Wielu z nich nie ma nic do stracenia, a socjalizm europejski zachęca do nielegalnej migracji.

 

źródło: Straż Graniczna Śląsk