Grzegorz Lato leczy się amantadyną: Czuję się coraz lepiej. Choroba zaczęła się od szczepienia

screen YouTube | Interia TV

Specjalista chorób płuc dr Włodzimierz Bondar był dzisiaj gościem w telewizji Polsat News. 

Lekarz stwierdził, że już w październiku wzywał resort zdrowia do rozpoczęcia badań klinicznych na skutecznością amantadyny w leczeniu Covid-19.

 – Apelowałem o badania od października. Wezwałem ministerstwo zdrowia do badań klinicznych – mówił.

W Polsce dopiero w minionym tygodniu rozpoczęły się badania nad skutecznością amantadyny. Dlaczego instytucje rządowe przez tyle miesięcy blokowały szansę na lek?

Jak wskazuje dr Bodnar, przy leczeniu Covid-19 ważne jest, aby pacjent był przebadany i leczenie musi być ukierunkowane na inne choroby, które pacjent ma, bądź są efektem powikłań pocovidowych.

Niestety rzeczywistość w Polsce nie jest kolorowa. Pacjenci z pozytywnym wynikiem testu bardzo często są leczeni przez telefon, a do szpitala trafiają, gdy stan jest już ciężki.

 

W programie wziął udział również Grzegorz Lato, były piłkarz reprezentacji Polski, który zakaził się koronawirusem. 

71-latek miał męczący kaszel, duszności oraz gorączkę.

– Zaufałem dr Bodnarowi z dobrym skutkiem, czuję się coraz lepiej. Myślę, że w ciągu 3-4 dni dojdę do swojej formy – mówił Grzegorz Lato.

Dziennikarka zapytała byłego piłkarza, jak doszło do choroby. 

– Choroba zaczęła się od szczepienia. Jestem zaszczepiony, od tego zaczęła się temperatura. Nie mogłem złapać oddechu, miałem gorączkę. Przyjechałem do dr Bodnara, dzisiaj jest trzeci dzień, czuję się lepiej – stwierdził były prezes PZPN.

 

 

źródło: Polsat News