Gubernator Teksasu zabronił obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19

Twitter/Greg Abbott

Gubernator Teksasu wydał rozporządzenie, które zakazuje wprowadzenia w tym 29-milionowym stanie obowiązku szczepień przeciw koronawirusowi. 

„Żaden podmiot w Teksasie nie może przymuszać do przyjęcia szczepionki na COVID-19 jakiejkolwiek osoby, w tym pracownika lub konsumenta, którzy nie chcą przyjąć takiej szczepionki z jakichkolwiek powodów” – brzmi rozporządzenia gubernatora Grega Abbotta.

Gubernator dużego stanu w USA zdecydował się na takie posunięcie ponieważ administracja Joe Bidena naciska na wprowadzenie przymusu szczepień.

Gubernator jest zaszczepiony 

„Szczepionka COVID-19 jest bezpieczna, skuteczna i stanowi naszą najlepszą obronę przed wirusem, ale zawsze powinna pozostać dobrowolna i nigdy nie powinna być przymusowa” – napisał gubernator Abbott w mediach społecznościowych.

ZOBACZ: W 29-milionowym Teksasie zniesiono obostrzenia. Nowe przypadki zakażenia spadły o 42%

Abbott wysłał również wiadomość do Głównego Urzędnika Izby i Sekretarza Senatu, dodając tę kwestię jako punkt do porządku obrad Trzeciej Sesji Specjalnej. Rozporządzenie wykonawcze zostanie unieważnione po przejściu takiego ustawodawstwa.

Prezydent Siemianowic Śląskich komentuje doniesienia z USA 

„Tymczasem w Teksasie gubernator zakazuje dyskryminacji sanitarnej i wprowadzania obowiązku szczepień na Covid’19. Oto głos wolnego świata! Takie Państwa jak Anglia, pomimo ponad 70% wyszczepionej populacji mają obecnie więcej zakażeń niż rok temu, kiedy jeszcze nikt nie był zaszcepiony na covid-19” – skomentował Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

 

 

źródło: gov.texas.gov