Gwałciciel w Sosnowcu. Policjanci zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Sosnowca zapobiegli zgwałceniu kobiety. Patrolując ulice zauważyli na przystanku autobusowym szarpaninę. Natychmiast zareagowali. 

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 kwietnia, jednak policja dopiero teraz zdecydowała się opublikować w tej sprawie informację.

„Późnym wieczorem stróże prawa jechali nieoznakowanym radiowozem jedną z ulic dzielnicy Niwka. Kryminalni zauważyli, że pod wiatą przystanku autobsuwoego ma miejsce szarpanina. Natychmiast podjęli interwencję, dzięki czemu, jak się okazało, zatrzymali na gorącym uczynku gwałciciela” – informuje śląska policja.

Tej nocy padał deszcz, więc mieszkanka Sosnowca postanowiła schronić się pod wiatą. Wtedy nieznany jej mężczyzna w brutalny sposób usiłował ją zgwałcić.

„Pokrzywdzona, będąca w głębokim szoku, usiłowała uciec z miejsca zdarzenia. Policjanci udzielili jej natychmiastowej pomocy, uspokoili ją i przekazali pod opiekę lekarzy. Zatrzymany 32-letni mieszkaniec województwa małopolskiego trafił do policyjnego aresztu” – czytamy w komunikacie.

Zwyrodnialec usłyszał już zarzut. Może mu grozić nawet 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

źródło: Policja Sosnowiec