Gwarki 2021. Co nas czeka w niedzielę? Obchód, koncert Urszuli i pokaz sztucznych ogni

fot. UM Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry świętują dni miasta. Dziś trzeci dzień Gwarków, na głównej scenie wieczorem zobaczymy Urszulę, autorkę takich hitów jak „Latawce dmuchawce”, „Malinowy Król” czy „Konik na biegunach”. Wszystkie te utwory usłyszymy w niedzielę 12 września. Na zakończenie trzydniowej imprezy tradycyjnie patrzcie w niebo, będzie pokaz sztucznych ogni. 

W związku z „pandemią” miasto przyjęło lokalną formułę imprezy. Postawiono głównie na artystów z Tarnowskich Gór i sąsiednich miejscowości. Dzięki temu nie ma ścisku w centrum miasta.

W sobotę wieczorem na głównej scenie wystąpili: Rusty Rage, Marek Wrona i Maria Wylężek. Jednak największą gwiazdą wieczoru była Sonia Maselik, mieszkanka Piekar Śląskich.

ZOBACZ: Singiel Soni Maselik podbija internet! Znalazł się w Popliście radia RMF-FM

Gwarki to nie tylko Rynek

Tarnogórzanie świętują w wielu miejscach. Przy Tarnogórskim Centrum Kultury jest rozłożona mała scena, na której występują młodzi artyści i nie tylko. Trwa tam piknik bezalkoholowy „Postaw na rodzinę”.

Ekstremalny pokaz jazdy na rowerze typu BMX

Przed niektórymi lokalami są organizowane mini koncerty.

W drewnianych budkach na Placu Wolności można kupić rękodzieła. Był nawet pokaz brazylijskiej sztuki walki Capoeira.

Co nas czeka w niedzielę? 

Najważniejszym wydarzeniem podczas corocznych Gwarków jest „Pochód gwarkowski”. Kolorowy korowód wędruje najważniejszymi ulicami Tarnowskich Gór, a aktorzy wcielający się w swoje role prezentują wybrane osoby historyczne związane z tym miastem.

W tym roku ze względu na pandemię, wydarzenie zostanie zaprezentowane w mniejszej skali. Na tarnogórskim rynku widzowie będą mogli podziwiać m.in. Króla Jana III Sobieskiego, Marysieńkę, Sedlaczka oraz Gwarków.

Historyczne postacie 

Tegoroczny Obchód Gwarkowski to spotkania z historycznymi postaciami przechadzającymi się po Rynku i w jego okolicy, spotkacie je w godzinach od 13:00 do 18:00.

Program na niedzielę

13:00-18:00 Obchód Gwarkowski
15:30 Taka Karma
16:40 Faflox, Em
17:30 Tess
18:15 Teatr Improwizacji Hamak
19:30 Urszula
21:00 Pokaz sztucznych ogni


Artykuł powstał przy współpracy z: