IMGW: Groźna burza przemieszcza się w kierunku Górnego Śląska

Zdjęcie ilustracyjne

Po upalnej niedzieli tydzień zaczynamy od zmian w pogodzie. Nadal jednak w regionie będzie ciepło, nawet 30 st. Celsjusza. Po południu do województwa śląskiego dotarła zapowiadana burza. W wielu miejscowościach słychać grzmoty i pada deszcz.

Mieszkańcy otrzymali rano alert RCB przed burzami z gradem. Podczas burzy możliwy jest silny wiatr. Warto zabezpieczyć rzeczy, które mogą zostać porwane.

„Groźna burza wielokomórkowa w postaci liniowej, okresami z tendencją do wybrzuszania się i tworzenia segmentów bow-echo przemieszcza się nad Opolszczyzną. Burza przemieszczać się będzie w kierunku Górnego Śląska, w rejon Częstochowy” – informuje na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

IMGW opublikował na swojej stronie dwa alerty drugiego stopnia dla woj. śląskiego. „Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad” – czytamy w komunikacie.

Drugi alert dotyczy upałów. Jak zaznaczył urząd, najbardziej intensywne zjawiska wystąpią w godzinach popołudniowych i wieczornych. 

kadr IMGW
Czytaj także: Wielka ulewa w Piekarach Śląskich. Na ulicach „rozlewiska”. Kilkadziesiąt zgłoszeń
źródło: IMGW
Oprac. Redakcja