Interwencja policji na parkingu przy zalewie Nakło-Chechło

fot. Policja Tarnowskie Góry

W środę odbyła się ogólnopolska akcja policji NURD. Policjanci sprawdzali zachowania pieszych na drodze, a także kontrolowali kierowców i ich sposób przemieszczania się w rejonie przejść dla pieszych. 

– Przed godziną 13.00 na ulicy Tarnogórskiej w Świerklańcu mundurowi zauważyli osobowego mercedesa, którego kierujący w rejonie przejścia dla pieszych, przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec Ożarowic nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i miał 1,5 promila alkoholu – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Kolejne zatrzymanie przy zalewie 

Do drugiego zatrzymania doszło przed godziną 16.00 na drodze wojewódzkiej 908 w Tarnowskich Górach, na parkingu przy zalewie Nakło-Chechło.

– Patrolujący ten rejon policjanci zauważyli volkswagena, którego kierujący w niepewny sposób prowadził pojazd. Okazało się, że za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec gminy Świerklaniec, od którego było czuć alkohol. Alkomat wskazał prawie promil alkoholu. Dodatkowo mężczyzna w posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd – dodaje sierż. szt. Kamil Kubica.

Zatrzymanym grozi teraz wysoka kara finansowa, a nawet więzienie.

fot. Policja Tarnowskie Góry

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja