Izabela Domogała: Chorowałam na covid-19. Spędziłam tydzień w szpitalu

screen TVP 3 źródło: Izabela Domogała/Facebook

– Jestem świeżo po chorobie, spędziłam tydzień w szpitalu, chorowałam na koronawirusa. Widziałam to wszystko, co się dzieje w tym szpitalu. Był taki moment, że wyłączyłam telewizor, bo nie mogłam tego oglądać. Nie mogłam oglądać młodych dziewczyn, które zachowywały się w sposób skandaliczny – mówiła wicemarszałek Izabela Domogała w programie „Optyka polityka” w telewizji TVP3. 

W poniedziałek do programu w telewizji TVP3 Katowice została zaproszona wicemarszałek woj. śląskiego Izabela Domogała, która jest również mieszkanką Świerklańca. Tematem dyskusji były trwające od wielu dni protesty kobiet oraz sytuacja związana z koronawirusem.

 

„Obserwuje to co się dzieje na ulicach i nie tylko ja, ale kobiety z mojej rodziny, kobiety które są blisko mnie, mówią że to jest obrzydliwe. Ten język, który się tam wylewa dla mnie jako kobiety jest czymś kompletnie nieakceptowalnym. Jeżeli rzeczywiście, jeśli jakiś tydzień temu mówiło się o kwestiach wyboru, decydowania o swoim własnym ciele, dziś liderki tego protestu mówią, że dla nas celem jest odwołanie rządu” – mówiła wicemarszałek.

„Ja dzisiaj też reprezentuje szpitale wojewódzkie i nasze medyczne służby, które walczą z covidem.  Pytanie jest takie, czy te protestujące kobiety myślą o pielęgniarkach, lekarkach o sanitariuszkach, o osobach które jeżdżą w kombinezonach w karetkach pogotowia po 11 godzin. Nie mogąc pójść do toalety, czegokolwiek zjeść, bo tak się dzieje, że nam się inne szpitale domykają i musimy szukać miejsc. Czy one o tym myślą?” – pytała.

„Można protestować, można wyrażać swoje opinie, ale nie w sposób tak wulgarny” – dodała.

Program możecie zobaczyć tutaj

 

 

źródło: TVP3 Katowice