Jastrzębie-Zdrój: Trzylatek wypadł z okna. Pijani opiekunowie zatrzymani

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Malutkie dziecko wypadło z okna na trzecim piętrze budynku mieszkalnego w Jastrzębiu-Zdroju. Chłopiec został zabrany do szpitala w Katowicach w ciężkim stanie. Dziś dowiedzieliśmy się, w jakim stanie byli opiekunowie malucha. 

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 18:00 w budynku przy ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie).

– Wczoraj około godziny 17.45 dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony, że 3-letni chłopiec wypadł z okna na III piętrze budynku wielorodzinnego. Pierwszej pomocy dziecku udzielili przybyli na miejsce policjanci, po czym lotnicze pogotowie ratunkowe zabrało chłopca do szpitala – informuje jastrzębska policja.

Opiekunowie byli pijani 

– 50-letni ojciec dziecka oraz jego 45-letnia partnerka znajdowali się pod wpływem alkoholu, oboje zostali zatrzymani. O dalszych losach dziecka zadecyduje sąd rodzinny, natomiast o losach mężczyzny oraz kobiety zadecyduje prokurator. Jeżeli opiekunom zostanie udowodnione narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może im grozić nawet do 3 lat więzienia – czytamy w komunikacie.

W ostatnich dniach w woj. śląskim doszło do dwóch tego typu zdarzeń. Niestety w Sosnowcu dziecko nie przeżyło upadku z wysokości. Do tragicznego zdarzenia doszło w środę przy ulicy Małachowskiego w centrum Sosnowca. Mała dziewczynka wypadła z okna na piątym piętrze budynku. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

 

źródło: Policja Jastrzębie-Zdrój
Oprac. Redakcja