Jeleń chciał przeskoczyć przez płot cmentarza. Nabił się na ostre groty [ZDJĘCIA]

fot. tarnogorski.info

Jeleń chciał przeskoczyć przez płot cmentarza. Niestety skok okazał się nieudany, zwierzę nabiło się na ostre groty. Dziki czworonóg musiał zostać uśpiony.

W ostatnim czasie coraz częściej leśne zwierzęta migrują na obszary zabudowane. Czasem już nie wracają do lasu, ponieważ miejski teren może okazać się śmiertelną pułapką. Jelenie bez problemu potrafią pokonać wysokie ogrodzenie, jednak zdarza się, że skok kończy się niepowodzeniem. Tak też było tym razem w Miasteczku Śląskim (pow. tarnogórski).

Dzisiaj po godzinie 14:00 jeleń chciał przeskoczyć przez ogrodzenie cmentarza, który znajduje się przy ulicy Norwida. Niestety dzika zwierzyna nabiła się na ostre groty, które przecięły brzuch. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję i weterynarza. Postanowiono uśpić zwierzę, ponieważ rany były bardzo rozległe.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zdjęciu jelenia z ogrodzenia po wcześniejszym uśpieniu go przez weterynarza, a następnie zmyliśmy plamę krwi z wejścia – mówi Wojciech Poloczek, rzecznik prasowy tarnogórskiej straży pożarnej.

Poniżej zdjęcia 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Redakcja