Jest upał, a od kilku dni zamiast wody leci żur. „Pora robienia obiadu, a tu taka woda”

screen facebook

Na osiedlu w Miasteczku Śląskim przy ulicy Dworcowej trwają prace związane z uruchomieniem hydroforowni. Inwestycja ma poprawić ciśnienie wody na osiedlu. 

Od kilku dni mieszkańcy skarżą się, że z kranu leci „żur”.

Jak poinformował nas dyspozytor PWiK Veolia, problemy mogą występować „nawet dzisiaj, jutro i pojutrze.” Jest problem z uruchomieniem hydroforowni.

 

Co innego mówi rzecznik prasowy PWiK Veolia. 

„Trwa proces uruchamiania hydroforowni, mieliśmy drobne problemy ale już działa” – powiedziała nam Anna Tronina z biura prasowego.

Tymczasem mieszkańcy są zdenerwowani. Jest gorąco, a nie można nawet się wykąpać.  W internecie są publikowane zdjęcia.

Wczoraj miasteczkowski magistrat opublikował komunikat, w którym informował o możliwych problemach w centrum gminy. Dziś jednak okazało się, że problemy występują również na osiedlu. 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, informuje wszystkich odbiorców wody z Centrum Miasteczka Śląskiego, iż w dniach 29.07.2020 do 31.07.2020 mogą wystąpić chwilowe braki w dostawie wody lub obniżone ciśnienie wody, albo też chwilowe zabrudzenia wody.

Uciążliwości te mogą wystąpić w związku z pracami, które są prowadzone w ramach uruchomienia hydroforowni w ulicy Gajowej.

 

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK