Jest wniosek o wotum nieufności dla ministra Niedzielskiego. „Trzeba rozliczyć winnych”

fot. Konfederacja/Twitter

Jest wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Dokument przygotowała Konfederacja, która liczy 11 posłów, a pod wniosek musi się podpisać 69. parlamentarzystów. 

Jak zaznaczają politycy Konfederacji, teoretycznie nie powinno być problemu, aby zebrać wymaganą ilość podpisów, ponieważ opozycja i wielu parlamentarzystów PiS krytykuje działania ministra Niedzielskiego.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Artur Dziambor wyliczał, że każdy dzień zamknięcia gospodarki kosztował Polaków 1,3 mld zł.

– Mamy jedną z najwyższych śmiertelności na świecie, do tego gigantyczne koszty – mówił Dziambor i dodał, że za decyzje, które były podejmowane w ministerstwie zdrowia budżet państwa stracił ponad 200 mld zł. Dalej przytoczył dane, które mówią o 180 tys. nadmiarowych zgonów w porównaniu do lat przed pandemią.

– Dzieci nie mają oferty edukacyjnej, mamy twarde dane mówiące o ponad 50 proc. wzroście liczby stanów depresyjnych wśród młodzieży i ponad 40 proc. wzrost prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży – kontynuował Artur Dziambor.

– Brak zdrowego rozsądku kończy się katastrofą w ochronie zdrowia i gospodarce. Trzeba zakończyć tę katastrofę i trzeba rozliczyć winnych. Pierwszym winnym do rozliczenia jest minister zdrowia Adam Niedzielski, który w tempie natychmiastowym powinien podać się do dymisji, a jeśli nie, to powinien zostać odwołany. W tym momencie to jest moment sprawdzam dla opozycji, która tyle razy narzekała na to, co się dzieje w ministerstwie zdrowia – stwierdził Rober Winnicki.

źródło: Twitter/Konfederacja