Julia Duda z Lasowic została powołana do zaplecza kadry narodowej!

Czempion Lasowice | facebook

Klub lekkoatletyczny SKS Champion Lasowice odnosi sukcesy rangi ogólnopolskiej.

16-letnia Julia Duda z Lasowic została powołana do zaplecza kadry narodowej.

📢📢Gorąca wiadomość!!!📣📣Julia Duda została zakwalifikowana do Zaplecza Kadry Narodowej!!!👏👏👏 Gratulacje Julia!!! Następna ma być Kadra Narodowa!!! 💪Trener.

Publiée par Champion Lasowice – AZS AWF Katowice sur Lundi 3 août 2020

„Julia została powołana do zaplecza kadry narodowej na podstawie zeszłorocznego wyniku w skoku w dal, choć w hali i w tym roku znacznie lepsze wyniki osiąga w 3 skoku. Mamy aktualnie jeszcze trzy dziewczyny w Kadrze Śląska Młodziczek: Dagmara Stępień w 5 boju, Roksana Plaminiak w biegu na 200 m ppł (też z Lasowic) i Karolina Bąbel w biegu na 100 m (mieszka w Świerklańcu)” – mówił trener Marek Christ.

Poprosiliśmy trenera, aby powiedział nam kilka słów o klubie oraz wyjaśnij, skąd w nazwie na profilu społecznościowym „AZS AWF Katowice”. 

Marek Christ, trener

„Klubu SKS Champion Lasowice powstał w 1987 roku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach, w dzielnicy Lasowice. Przez te lata przewinęło się sporo młodzieży, ale dopiero od około 10 lat trenujemy „na poważnie”. Od tego czasu mieliśmy już trochę sukcesów a największe to udział Patrycji Kapały w Mistrzostwach Świata w kategorii U 20 w biegu na 3000 m z przeszkodami i udział w Mistrzostwach Europy w kategorii U 23 w tej samej konkurencji. To była nasza pierwsza zawodniczka, która należała do Kadry Narodowej. Aktualnie trenuje w AZS AWF Katowice. No właśnie skąd taka nazwa na naszej stronie na Facebooku? To proste. Jako Champion Lasowice nie możemy występować na zawodach, bo nie mamy osobowości prawnej i dlatego „podpięliśmy się” pod AZS AWF Katowice.”