Już w ten weekend Dni Radzionkowa. Na scenie Grubson, Brathanki i kabaret Rak

fot. UM Radzionków

Już w ten weekend odbędą się Dni Radzionkowa. W piątek gwiazdą wieczoru będzie raper GRUBSON, w sobotę zespół BRAThANKI, a w niedzielę kabaret Rak. To jednak nie wszystko. 

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne Dni Radzionkowa. Tegoroczna trzydniowa impreza zapowiada się bardzo ciekawie. Miasto przygotowało wiele atrakcji.

Piątek 

W piątek od 16:30 na płycie Rynku pojawi się ok. 30 różnych wozów strażackich symbolizujących 30-lecie powołania radzionkowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Najmłodsi, oprócz podziwiania strażackich umiejętności i wyposażenia, będą mogli skorzystać z różnych atrakcji, w tym zobaczyć spektakl „W miejskiej dżungli” w wykonaniu Teatru Katarynka. Następnie o godzinie 18:45 rozpocznie się koncert zespołu CORIA, po którym zaprezentuje się pierwsza z głównych gwiazd tegorocznych Dni Radzionkowa, znany polski raper Grubson.

Sobota

W sobotę o godzinie 17.30 usłyszymy Górniczą Orkiestrę Dęta „Piekary-Julian”, która wykona utwory zaczerpnięte z dorobku muzycznego lokalnych i zagranicznych kompozytorów. Tuż po niej na scenie prawdziwe show – występ zespołu REDLIN. Ich koncerty to folkowe podróże po miejscach, w których muzyka od wieków jest autentycznie bliska ludziom. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie z kolei zespół BRAThANKI. Ich albumy osiągały status „Złotej Płyty” oraz „Multi Platyny”.

Niedziela

Wzorem poprzednich edycji trzeci dzień Dni Radzionkowa rozpoczną występy młodych artystów oraz zespołów zrzeszonych na co dzień w filii Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Centrum Kultury „Karolinka”. Wśród nich zaprezentuje się m.in. kulturalna wizytówka Radzionkowa, czyli ZPiT Mały Śląsk. Następnie coś dla miłośników śląskiej muzyki biesiadnej – Jolanta i Jacek Kierok. Tuż po nich wyjątkowy koncert „Tribute to Zbigniew Wodecki”, podczas którego Power of Winds Koncertowa Orkiestra Dęta wykona utwory zmarłego kilka lat temu wielkiego polskiego muzyka i kompozytora.

Dawka dobrego humoru na zakończenie

Na scenie zobaczymy kabaret RAK, którego członkowie Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek przygotowują specjalny program dla mieszkańców Radzionkowa.

PROGRAM 

PIĄTEK (10 CZERWCA)
16:30 Prezentacja umiejętności i wyposażenia Państwowej Straży Pożarnej. Atrakcje dla dzieci, fotobudka
17:00 Pokaz karate i zajęcia dla dzieci
17:45 Spektakl dla dzieci „W Miejskiej Dżungli”
18:45 Coria
20:30 GRUBSON
SOBOTA (11 CZERWCA)
17:30 Górnicza Orkiestra Dęta „Piekary-Julian”
19:00 Redlin
20:45 BRAThANKI
NIEDZIELA (12 CZERWCA)
14:00 Występy wychowanków filii Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury
14:30 Występy grup działających przy Centrum Kultury „Karolinka”
17:00 Wręczenie nagród zwycięzcom konkursów
17:30 Jacek i Jolanta Kierok z zespołem
19:00 Tribute to Zbigniew Wodecki
20:30 Kabaret RAK
UM Radzionków

 


Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta Radzionków