Prezes PiS przyjedzie dzisiaj do Katowic

Prezes Jarosław Kaczyński kolejny raz w ostatnim czasie przyjedzie dzisiaj do województwa śląskiego. Czy tym razem również niektórzy mieszkańcy nie zostaną wpuszczeni na spotkanie? Nie jest to wykluczone, ponieważ na spotkania z szefem PiS mogą dostać się tylko nieliczni. 

W sobotę (19 listopada) prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie przebywać w dwóch miejscowościach w woj. śląskim. Na godzinę 14:00 jest zaplanowane spotkanie w Katowicach. Następnie „naczelnik państwa” pojedzie do Jastrzębia-Zdroju.

Plan wizyty prezes Kaczyńskiego w naszym regionie

  • Muzeum Śląskie godz. 14:00
  • Zespół Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju godz. 17:30

– Węgiel ze Śląska jest na ogół średniej, a często słabej jakości – powiedział w ostatnich dniach października prezes Jarosław Kaczyński.

Czy podobne sformułowania padną w sobotę? Czy będzie można zadawać pytania, tak jak na spotkaniach np. z Donaldem Tuskiem?

Jeżeli chodzi o luźne zadanie pytania, to raczej jest to mało prawdopodobne, choć szansa zawsze jest. Przypomnijmy ostatnią wizytę prezesa w Częstochowie. Przed spotkaniem zostały rozdane karteczki, na których każdy chętny mógł napisać swoje pytanie. Niestety znaczna większość pytań nie została odczytana.

Wizyty prezesa Jarosława Kaczyńskiego budzą wiele emocji. W Częstochowie interweniowała policja.

Wizyta w Żywcu

W minionym tygodniu prezes PiS przyjechał m.in. do Żywca. Nie wszyscy zostali wpuszczeni. Na spotkanie mogły wejść jedynie osoby zapisane przez biura posłów PiS. Przed budynkiem Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu zebrała się grupa osób.

fot. Marta Gniłka-Jastrzębska

źródło: PiS/Facebook, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek