Trzech pseudokibiców na jednego 56-latka. Pobili za szalik

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty rozboju na 56-latku z Kalet. Pokrzywdzony został zaatakowany tylko dlatego, że miał na sobie szalik klubowy. 

Wczoraj przed godz. 19 przed jednym ze sklepów Kaletach doszło do pobicia. Trzech pseudokibiców na jednego 56-latka.

 

 

„Patrol na miejscu ustalił, że pokrzywdzony w żaden sposób nie prowokował agresorów, a trzech mężczyzn pobiło go tylko dlatego, aby zabrać mu szalik i smycz z logo klubu sportowego, które potraktowali jako „trofeum”. Gdy 56-latek nie chciał oddać swojej własności, został zaatakowany przez jednego z napastników. Mając jednak problem z odebraniem rzeczy, pomogli mu jego koledzy, którzy czekali w samochodzie z włączonym silnikiem. Agresorzy nie zwracali uwagi, że biją mężczyznę na parkingu przed sklepem, do którego wchodzą klienci. Gdy udało im się zerwać szalik, wskoczyli do samochodu i odjechali z piskiem opon” – informuje tarnogórska policja.

Dzięki monitoringowi udało się namierzyć sprawców. W samochodzie na jednej z posesji znaleziono skradziony szalik i smycz. Najmłodszy ze sprawców ma 21, najstarszy 24 lata.

Cała trójka mieszka w tej samej miejscowości w powiecie bieruńsko-lędzińskim. Sprawcy odpowiedzą za rozbój o charakterze chuligańskim, za który grozi kara do 12 lat więzienia.

Prokurator zastosował wobec nich, poręczenie majątkowe oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry