Katarzyna Kowalik z Tarnowskich Gór ustanowiła aż cztery rekordy kraju!

fot. Katarzyna Kowalik | Facebook

Kolejny rewelacyjne zawody w wykonaniu sportowego małżeństwa z Tarnowskich Gór. Katarzyna Kowalik zdobyła Puchar Polski, ustanowiła cztery rekordy kraju. Mikołaj Kowalik wywalczył brąz w kategorii open weteranów. Puchar Polski w trójboju siłowym klasycznym odbył się w niedzielę 30 maja w Katowicach.

 

Przed zawodami rekord Polski w przysiadzie wynosił 97,5 kg. Tarnogórzanka najpierw podniosła poprzeczkę na 100 kg, by później podwyższyć ją na 102,5, a ostatecznie na 110 kg. Podobnie było z wyciskaniem na ławeczce, z 47,5 kg przez 55,60 do 62,5 kg – i tyle wynosi nowy, ustanowiony przez Katarzynę Kowalik rekord Polski.

W martwym ciągu tarnogórzanka podbiła rekord kraju do 125 kg. Łączny wynik 297,5 kg w kategorii weteranek plus 50 open dał jej złoty medal.

Mikołaj Kowalik wywalczył brąz w kategorii open weteranów

Jego łączny wynik to 630,5 kg. W przysiadzie miał 230 kg, w martwym ciągu 220 kg, a w wyciskaniu na ławeczce leżąc 180,5 kg, co jest nowym rekordem Polski. Tarnogórzanin najpierw pobił najlepszy wynik kraju – 167,5 kg, a potem dwukrotnie poprawił ustanowiony chwilę wcześniej przez siebie rekord.

Zawody były kwalifikacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku lipca w czeskim Pilznie.

 

źródło: UM Tarnowskie Góry