Katarzyna Kowolik z Tarnowskich Gór zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy

fot. UM Tarnowskie Góry

Tarnogórzanka zdobyła brązowy medal w wyciskaniu sztangi leżąc podczas mistrzostw Europy, które odbyły się w stolicy Węgier. 

Katarzyna Kowolik stanęła do rywalizacji weteranek grupy drugiej (50-59 lat) w kategorii wagowej 69 kg. Jak relacjonuje trener tarnogórzanki, w grupie tej znalazło się dziewięć zawodniczek.

– Walka o podium była bardzo zacięta. Do ostatniego podejścia nie wiadomo było, kto stanie na podium. Kasia już w pierwszym podejściu – po zaliczeniu 67,5 kg – poprawiła rekord Polski o 2,5 kg. W drugim podejściu, po konsultacji z Mikołajem Kowalikiem, zadysponowaliśmy ciężar o 5 kg wyższy. Po ciężkiej walce sztanga została wyciśnięta i podejście naszej zawodniczki zostało zaliczone stosunkiem głosów i mamy kolejny rekord Polski, który został poprawiony o 5 kg – relacjonuje trener Grzegorz Leski.

Nieco ponad pół kilograma zabrakło do srebra 

– Teraz czekaliśmy na ruch rywalek, gdyż po dwóch podejściach Kasia była na trzecim miejscu. Trzecie podejście do 75 kg było już nie udane, ale także rywalki nie zaliczyły tego podejścia i Kasia zdobywa swój pierwszy brązowy medal w wyciskaniu na zawodach międzynarodowych. Srebro przegrała wagą ciała będąc cięższa od rywalki o 0,50 kg, a w nominacjach z swoim zgłoszonym wynikiem była dopiero na siódmym miejscu – dodaje trener.

Czytaj także: Kulturysta z Tarnowskich Gór jedzie do Hiszpanii na mistrzostwa świata

 

źródło: Grzegorz Leski/Facebook, UM Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja