Łukasz z Katowic przyznał się do poćwiartowania ojca

fot. Śląska Policja

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie swojego ojca. Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa oraz zbezczeszczenia zwłok. 

Do makabrycznego odkrycia doszło w środę w jednym z katowickich familoków. Łukasz miał poćwiartować swojego ojca, a zwłoki ukryć w piwnicy. 37-letni mężczyzna został zatrzymany i jest podejrzany o morderstwo.

„Policjanci ujawnili zwłoki 62-letniego mężczyzny, które zostały ukryte w piwnicy. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali w tej sprawie mieszkańca Katowic i osadzili go w policyjnym areszcie. Na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych pracowali policyjni technicy i grupa dochodzeniowo – śledcza pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Północ w Katowicach. Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok” – informuje śląska policja.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi mu dożywocie. Biegli sprawdzają, czy młody mężczyzna jest poczytalny. Media donoszą, że zatrzymany przyznał się do poćwiartowania członka rodziny.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja, Media
Oprac. Redakcja