Kaufland w Tarnowskich Górach wprowadzi dwujęzyczne nazwy

fot. PoNaszymy.pl, tarnogorski.info

W sklepie Kaufland w Tarnowskich Górach obok polskich nazw produktów zostaną dodane ich odpowiedniki w języku śląskim.

„Nudle, kyjzy i futer do kotōw, zymfty i miechy na hasie, czyli śląskie nazwy produktów pojawią się w tarnogórskim Kauflandzie. Taką wspaniałą informację otrzymaliśmy z biura prasowego sieci” – napisał na Facebooku radny Michał Sporoń.
Kaufland przychylił się do prośby radnego Sporonia i posła Tomasza Głogowskiego. Już niebawem w tarnogórskim markecie przy ulicy Zagórskiej zostanie wprowadzona dwujęzyczna nazwa kategorii. 

Trzeci taki sklep na Śląsku 

„Dwujęzyczne nazwy kategorii produktowych były do tej pory wprowadzone testowo w dwóch sklepach sieci Kaufland w Knurowie oraz w CH Silesia w Katowicach. W ten sposób chcieliśmy zrobić ukłon w stronę lokalnych społeczności i podkreślić wyjątkową kulturę regionu. Tak pozytywny i entuzjastyczny odbiór naszej inicjatywy przez konsumentów, media, a także władze lokalne to największe dla nas wyróżnienie. Z tym większą radością możemy przekazać informację, że wprowadzenie dwujęzycznych nazw kategorii będzie miało miejsce również w tarnogórskim sklepie Kaufland” – poinformowało posła biuro prasowe niemieckiej sieci sklepów. 

Tak to wygląda w innych sklepach 

źródło: Facebook/Michał Sporoń, Tomasz Głogowski
Oprac. Redakcja