Kierowcy wściekli. Nowy wiadukt jest za nisko. Większe ciężarówki nie przejadą?

Nowy wiadukt nad DW 908 w Miasteczku Śląskim jest za nisko o blisko 30  centymetrów. Wysokie ciężarówki nie przejadą? 

Pod koniec marca nad drogą wojewódzką 908 zostało zamontowane przęsło wiaduktu kolejowego. Inwestycja jest związana z odbudową nieczynnej linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach. Od kilku tygodni ruch na tym odcinku odbywa się wahadłowo, ponieważ na jednym z pasów trwają prace. W godzinach szczytu tworzą się ogromne korki. Mieszkańcy mają wrażenie, że prace stoją w miejscu.

– Obecnie są prowadzone prace przy przebudowie drogi pod wiaduktem. Konieczne jest dostosowanie parametrów drogi do aktualnego stanu oraz wykonanie odwodnienia. Jezdnia zachowa swoje dotychczasowe parametry, natomiast z uwagi na budowę wiaduktu konieczne jest zwiększenie prześwitu pomiędzy wiaduktem a drogą. Zmiany te nie będą odczuwalne dla kierowców – mówi Katarzyna Głowacka, rzecznik prasowy PKP PLK.

Utrudnienia potrwają do końca czerwca 

– Zakres prac wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu na DW 908 w Miasteczku Śląskim, która będzie obowiązywała do końca czerwca. W tym czasie ruch drogowy będzie się obywał wahadłowo – dodaje Katarzyna Głowacka.

Jak udało nam się ustalić, jezdnia zostanie obniżona stopniowo o 20 cm na odcinku przed i za wiaduktem. Takie są przynajmniej oficjalne informacje.

Zobaczcie nagranie 

Zdjęcia 

.