Kierowcy zablokowali rondo w Świerklańcu. „Jakaś dziwna akcja”

fot. Czytelnik

„Wczoraj wieczorem jakaś dziwna akcja na rondzie w Świerklańcu, szczegółów nie znam” – poinformował nas mieszkaniec i wysłał zdjęcie.

– W czwartek kilka minut przed godziną 21:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że kierujący samochodem osobowym marki vw ma jechać pijany. Zgłaszający zablokowali swoimi pojazdami drogę przy rondzie w Świerklańcu – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Przybyli na miejsce policjanci przebadali kierowcę na zawartość alkoholu. Okazało się, że był trzeźwy. Droga była zablokowana przez kilka minut, ponieważ funkcjonariusze błyskawicznie zjawili się na miejscu.

Dlaczego myśleli, że kierowca może być pijany?

Tego nie wiemy, jednak należy zwrócić uwagę, że po intensywnych opadach śniegu i bardzo niskich temperaturach, nagle przyszła odwilż. Na wielu drogach pokazały się dziury, ponieważ przez szczeliny w drodze dostaje się woda, która zamarza. Nagła zmiana temperatury na wartości dodatnie doprowadza do uszkodzenia jezdni. Wielu kierowców stara się ominąć dziury, więc może to był powód „podejrzanej” jazdy.

fot. Czytelnik

źródło: tarnogorski
Oprac. Redakcja