Kilkadziesiąt osób na kwarantannie. Trzy ogniska koronawirusa w GCR Repty

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Na trzech oddziałach szpitalnych Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” wykryto ogniska koronawirusa. Ponad 60 osób jest na kwarantannie. 

O aktualnej sytuacji epidemicznej w tarnogórskim szpitalu rozmawialiśmy z Marleną Szastok-Gazda, rzecznikiem prasowym GCR.

 

Redakcja: Jak wygląda aktualna sytuacja epidemiczna w GCR Repty? Mówi się o nowym ognisku koronawirusa w waszej placówce.

Marlena Szastok-Gazda: Na dzień dzisiejszy sytuacja w szpitalu jest stabilna. Podejmujemy wszystkie możliwe działania zmierzające do wygaszenia ogniska.

Ilu pacjentów jest zakażonych?

W GCR „Repty” od 3.11.2020 r. decyzją Wojewody Śląskiego znajdują się łóżka covidowe dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Od 3 marca dysponujemy 50 łóżkami, na które trafiają pacjenci dodatni. Na dzień 5.03.2021 na łóżkach covidowych przebywa 40 pacjentów przesuniętych z oddziałów rehabilitacyjnych, co stanowi 12% wszystkich pacjentów Centrum. Są wśród nich osoby, które przy przyjęciu okazały się zakażone

Ile osób jest poddanych kwarantannie?

Obowiązek kwarantanny dotyczy wszystkich osób, które miały kontakt z pacjentem zakażonym. Aktualnie ogniska zgłoszone zostały na 3 oddziałach szpitalnych, zatem kwarantannie podlega 65 osób. Pozostałe komórki szpitala pracują bez zmian.

Ilu lekarzy zostało zaszczepionych przynajmniej jedną dawką szczepionki na COVID-19, a ilu łącznie pracuje w placówce?

W Centrum zatrudnionych jest 55 lekarzy pracujących na oddziałach rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, kardiologicznej, w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej, Ośrodku Rehabilitacji Dziennej oraz w Poradni Rehabilitacyjnej z czego 95% zostało zaszczepionych przeciwko SARS-CoV-2. Wszystkie te osoby przyjęły dwie dawki szczepionki. Szczepienie personelu zostało zakończone 18.02.2021.

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: tarnogorski.info